Language:
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពី “ជំហានជាក់ស្តែងសម្រាប់នីតិវិធី និងការដោះស្រាយឧប្បត្តិហេតុសាយប័រ”
ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ ខូវ មករា បានអញ្ជើញជាអធិបតីបិទវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពី “ជំហានជាក់ស្តែងសម្រាប់នីតិវិធី និងការដោះស្រាយឧប្បត្តិហេតុសាយប័រ”
រាជធានីភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ខូវ មករា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ បានអញ្ជើញជាអធិបតីបិទក្នុងវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពី “ជំហានជាក់ស្តែងសម្រាប់នីតិវិធី និងការដោះស្រាយឧប្បត្តិហេតុសាយប័រ” នៅសណ្ឋាគារហ៊ីម៉ាវ៉ារី ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីមន្ត្រី និងបុគ្គលិកជំនាញមកពី ៣៣ ក្រសួង-ស្ថាប័នរដ្ឋពាក់ព័ន្ធ និយ័តករ ប្រតិបត្តិករហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធព័ត៌មានសំខាន់ៗ ប្រតិបត្តិករសេវាអ៊ីនធឺណិត និងធនាគារ សរុបប្រមាណ ៥០រូប។
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះមានគោលបំណងផ្ដល់ទស្សនាទានដល់អ្នកជំនាញសន្តិសុខយសាយប័រអំពីសៀវភៅណែនាំជំហ៊ាននៃការឆ្លើយតបនឹងឧប្បត្តិហេតុ ការអនុវត្តនីតិវិធីបិទខ្ទប់ និងការកំណត់សម្គាល់ចំណុចខ្វះខាតនៃដំណើរការការពារសន្តិសុខសាយប័រដើម្បីកែលម្អ តាមរយៈលំហាត់អនុវត្តជាក់ស្តែង។
សូមជម្រាបជូនថា វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះរៀបចំឡើងនៅក្រោមគម្រោងលើកកម្ពស់ភាពធន់នៃសន្តិសុខសាយប័រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលជាគម្រោងទទួលបានជំនួយបច្ចេកទេស និងការគាំទ្រពីរដ្ឋាភិបាលជប៉ុនតាមរយៈភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុនប្រចាំកម្ពុជា និងជាការចូលរួមចំណែកដល់ការអនុវត្តគោលនយោបាយជាតិផ្តោតលើការលើកកម្ពស់ការអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពដល់មន្ត្រីរាជការជំនាញនៅតាមក្រសួង-ស្ថាប័នរដ្ឋ លើជំនាញផ្នែកសន្តិសុខសាយប័រផងដែរ។
***Disclaimer: CamCERT own some of the content. Our purpose is pure to help spread the awareness, tips or other information related to security to everyone. Even though every information is true, accurate, completed and appropriate, we make no responsibility nor warranty since everything could go wrong.